Jak se starat o brýle

Jak se starat o brýle

Ať už o sluneční nebo dioptrické. O všechny brýle se musíme starat. Také se Vám stalo, že krátce po zakoupení už brýle vypadaly jako několik měsíců nošené? Věřte, že většinou nejde o kvalitu, ale o to, jak se o brýle staráte a jak s nimi zacházíte. Aby Vaše nové brýle vypadaly stále nově, máme tady pro Vás pár tipů. Jedině tak z jejich vzhledu a funkčnosti budete radovat opravdu dlouho.

Nečistěte brýle na sucho

Brýlové čočky omyjte teplou vodou. Vyčistěte saponátem nebo mýdlem, abyste odstranili mastnotu a znovu opláchněte. Mokré brýle utřete utěrkou z mikrovlákna. Je dobré s sebou nosit vlhčené čistící ubrousky nebo speciální roztoky a spreje k ošetření brýlových čoček.

Používejte pouzdro

Pokud si brýle zrovna nehoví na Vašem nose, je dobré je uschovat do pouzder k tomu určených. Ochráníte tak skla i obruby před poškrábáním, zašpiněním nebo jiným poškozením. Rozhodně brýle nenoste volně v kabelce nebo v kapse.

Používejte obě ruce

Ačkoliv to zní těžce uvěřitelně, svým brýlím prodloužíte život tím, že je budete sundávat oběma rukama. Stranice tak netrpí a brýle Vám budou i lépe sedět na nose. Pokud máte volnou jen jednu ruku, použijte k sundání brýlový střed, nikoliv stranice.

Netrapte je vysokými teplotami

Vzhledem k povrchovým úpravám, které brýlové čočky mají a které je činí odolnějšími, je třeba nevystavovat brýle vysokým teplotám. Doporučujeme se vyhýbat nechávání brýlí na palubní desce, návštěvě sauny, atd.

Chemické látky - ne!

Kyseliny, rozpouštědla, ani mořská sůl. Chemikálie naleptávají jak povrchové úpravy brýlových čoček, tak i povrch samotných obrub. Proto se jim opravdu vyhněte.

Při poškození vyhledejte odbornou pomoc

Udělali jste vše výše uvedené 🙂 a přesto se něco pokazilo, ulomilo, rozbilo? Vyhledejte odbornou pomoc. Nesnažte se “vyléčit” své brýle svépomocí. Přineste je k nám, my se o ně postaráme a “vyléčené” vrátíme :).