Užijte si slunečné dny naplno! 5 tipů, jak si správně vybrat sluneční brýle

Užijte si slunečné dny naplno! 5 tipů, jak si správně vybrat sluneční brýle

Zima pomalu ustupuje a sluníčko nabírá na síle. Jsme zvyklí před ním chránit svou kůži pomocí opalovacích krémů, ale neměli bychom zapomínat ani na ochranu očí. Máme pro vás 5 tipů, které vám pomohou s výběrem slunečních brýlí!

Módní řetězce nabízí nespočet druhů slunečních brýlí, ale nenechte se napálit. Aby brýle vaše oči skutečně ochránily, musí splňovat několik kritérií. Pak si na vás žádné UV záření nepřijde!

1. Vsaďte na UV filtr

Také jste si mysleli, že na kvalitu slunečních brýlí má největší vliv jejich tmavost? Není to tak docela pravda. Sluneční brýle nemusí být nutně co nejtmavší. Rozhodujícím faktorem je bezesporu síla UV filtru.

Ten má totiž největší vliv na ochranu očí. Pro pobyt na přímém slunci vám doporučujeme jedině brýle se 100% UV filtrem.

2. Potřebujete dioptrické?

Pokud nosíte klasické dioptrické brýle, ale potřebujete svůj zrak chránit i před sluncem, není nic jednoduššího, než si vybrat kvalitní dioptrické sluneční brýle. V dnešní době už nejsou žádnou novinkou a nosí je spousta lidí. Krom dioptrických slunečních čoček také existují další řešení, jako například přídavné klipy na klasické brýle!

3. Na velikosti záleží

Abyste dosáhli perfektní ochrany očí, obruba brýlí by měla ladit s tvarem očnic, a krýt tak oči i ze stran. Tento faktor je důležitý hlavně u brýlí, které si berete k vodě, na hory či ke sportu.

Celkový vzhled pak záleží zcela na vašem osobním vkusu. Aby vám brýle co nejvíce slušely, řiďte se zejména tvarem vašeho obličeje. Jestli si nevíte rady, v naší optice vám rádi poradíme!

4. Barvy, barvičky

Hnědé, tmavě zelené či šedé odstíny brýlových skel minimálně zkreslují základní barvy, jako je červená, modrá a zelená. Poskytují také autentičtější obraz okolí. Tyto typy zabarvení jsou tedy vhodné zejména pro řidiče.

Můžete si ale samozřejmě vybrat i jiné barvy a provedení – dají se aplikovat jak na celou plochu brýlových čoček, tak tzv. gradálně. Při této úpravě se do horní části čočky aplikuje barva intenzivnější a do spodní části světlejší.

5. Polarizační filtr se vyplatí

Díky polarizačnímu filtru si užijete dokonalý komfort například při řízení automobilu, nebo při volnočasových aktivitách. Omezí totiž otravné odlesky a nebudete nuceni tolik mhouřit oči ani na přímém slunci, což výrazně zamezí jejich únavě!