Skoncujte s odlesky! Poradíme vám, jak vybírat brýle pro řidiče

Skoncujte s odlesky! Poradíme vám, jak vybírat brýle pro řidiče

Vhodné brýle mohou bezpochyby přispět k bezpečné a příjemné jízdě autem. Výběr brýlí, které si vždy v klidu můžete vzít za volant, není úplně jednoduchou záležitostí. Je třeba zvážit několik důležitých faktorů.

Pozor na zorné pole

Tím prvním je vhodná obruba. Ta by měla poskytovat především dostatečně široké zorné pole, které Vás nebude zbytečně nutit sklánět hlavu.

Dejte si pozor také na vhodné stranice. V žádném případě by neměly omezovat Vaše periferní vidění. Vyplatí se také investovat do odolných obrub, které Vaše oči ochrání v případě nehody.

Vyberte správné čočky

Řidiči se často potýkají s měnícími se světelnými podmínkami, například při intenzivním slunečním záření, nebo při střídání osvětlených a tmavších úseků silnice při nočním řízení. Proto byste měli zainvestovat do čoček, které se s tímto problémem dokáží vypořádat.

Sezení za volantem v noci představuje pro oči jednu z nejnáročnějších činností, ať už se řidič musí potýkat s měnící se intenzitou osvětlení vozovky, nebo všudypřítomnými odrazy. Proto přichází v úvahu antireflexní povrchová úprava. Omezuje odlesky a odrazy na plochách brýlových čoček a při nočním řízení Vám bude skvěle sloužit.

Vsaďte na nové technologie

Při řízení za jasného počasí jsou skvělou volbou čočky, které se samy zabarví při změně intenzity světla.

Je důležité si zjistit, jestli se Vaše čočky zabarvují i za čelním sklem automobilu. Pokud ne, zvažte fotochromatické brýlové čočky Transitions® XTRActive®, pro které ani uzavřený prostor nepředstavuje problém. Technologie umožňuje přesné vidění i na nejostřejším slunci a špatně osvícených cestách, například v tunelech.

Další možností jsou brýlové čočky EyeDrive® s technologií Reflect Control, které byly pro řidiče speciálně navrženy. Umožňují jasné vidění bez námahy očí během dne i v noci. Jsou k dostání hned v několika variantách.

Brýlové čočky s vhodnými povrchovými úpravami (nejen) od EyeDrive® a Transitions® XTRActive® najdete také v naší optice. Rádi Vám poradíme s výběrem!