Aplikace kontaktních čoček

KONTAKTNÍ ČOČKY A JEJICH APLIKACE

Před samotnou aplikací kontaktních čoček Vám náš zkušený optometrista změří zrak (stanoví refrakční vadu oka).
Podle Vašich potřeb určí nejvhodnější typ kontaktních čoček (jednodenní, čtrnáctidenní, nebo měsíční).
Volba typu kontaktních čoček závisí na tom, jak často je budete nosit. Příležitostně (např. jen na sportovní aktivity), nebo každý den?
Za pomocí optometristy se naučíte kontaktní čočky nasazovat a vyjímat.
Při první aplikaci od nás zdarma dostanete tzv. startovací balíček, který obsahuje zkušební pár kontaktních čoček a roztok na kontaktní čočky. Náš optometrista si pro Vás vymezí dostatečně dlouhou dobu, během níž Vám vše vysvětlí a pomůže Vám nacvičit manipulaci s kontaktními čočkami.
Pokud již nosíte kontaktní čočky a nejste spokojeni s jejich typem, přijďte do naší vyšetřovny a mějte je nasazené, aby optometrista mohl posoudit jejich usazení. S nasazenými kontaktními čočkami přijďte i při jednotlivých kontrolách.
U všech nositelů kontaktních čoček jsou nezbytné pravidelné kontroly optometristou. Tyto kontroly nám umožní posoudit celkový stav oka a usazení kontaktních čoček. Není proto vhodné, aby si klient kupoval kontaktní čočky v internetových obchodech a riskoval tak nevratné poškození očí, kterému lze při pravidelných kontrolách předejít.
Cena první aplikace je 500,- Kč.

Objednat se můžete telefonicky na čísle 727 863 983.

Jsme tady pro Vás vždy od pondělí do neděle od 9:00 do 19:00.

KONTAKTNÍ ČOČKY A SPORT

Ať už jste vyznavač extrémních sportů, nebo si jdete jen občas zaběhat, díky kontaktním čočkám se sportu můžete oddat zcela bez obav.

Kontaktní čočky vám pomohou mít míč stále na očích a přesně vyměřit každý pohyb. Vaše vidění je s nimi ostřejší a jasnější, vše kolem sebe vidíte v reálné velikosti a nezkresleně.

Některé důvody, proč je při sportu výhodnější nosit kontaktní čočky:
  • Kontaktní čočky vám poskytují ostré vidění v celém zorném poli, takže máte perfektní přehled o dění kolem sebe, což je důležité například při kolektivních sportech.
  • Nesklouzávají vám z nosu, když se potíte, jako to dělají brýle.
  • Nechytají žádné odrazy světla, které by vás oslňovaly a rušily.
  • Můžete je používat při gymnastice i bojových sportech, při kterých dochází k častému kontaktu těla a hlavy se zemí nebo soupeřem.
  • Můžete je používat zároveň s brankářskými maskami, přilbami, ochrannými brýlemi i chrániči hlavy a očí při dalších sportech.
  • Neposkakují vám na nose nahoru a dolů při běhu nebo aerobiku.
  • Čočky se nerozbijí, trefí-li vás do hlavy míč nebo srazíte-li se se soupeřem.
  • Na rozdíl od brýlí nemusíte čočky stále nasazovat a sundávat, takže nehrozí jejich ztráta.
  • Můžete je nosit na sjezdovce pod lyžařskými brýlemi nebo se snowboardovou helmou.
  • Při běhu nebo při lezení po skalách vás nikdy nebudou rušit kapky deště, takže vždy budete bezpečně vědět, kam šlapete.
Jaký sport děláte vy?
Běhání a cvičení

Ať již máte rádi běh, lehký jogging, jógu, tenis, nebo cvičení v posilovně, zkuste si představit prožitek ze sportu bez brýlí, které vám neustále sklouzávají z nosu nebo poskakují v rytmu vašich kroků. S kontaktními čočkami si vychutnáte jasný pohled na okolí, a navíc vám dodají neskutečnou lehkost, která vám pomůže uběhnout nějaký ten kilometr navíc.

Fotbal, basketbal, florbal

Pokud jde o rychlé kolektivní sporty, při nichž dochází k častým fyzickým kontaktům, jsou kontaktní čočky skutečně k nezaplacení. Jestliže nosíte brýle, může se stát, že na tyto sporty zcela rezignujete, vyměníte ostrý zrak za pohodlí při hře bez brýlí, nebo zkusíte hrát v brýlích, ale budete riskovat jejich ztrátu a rozbití. Začněte s kontaktními čočkami a už nemusíte dělat žádné kompromisy! Vždy budete mít přehled o pohybu míče i ostatních hráčů na hřišti, a nebudete se muset obávat z fyzické hry a osobních soubojů.

​Cyklistika a horská kola

Ať už o víkendu podnikáte výlety na kole, používáte jej jako dopravní prostředek do práce, nebo se věnujete závodům, kontaktní čočky vám umožní naprostou svobodu pohybu. Ten pocit si prostě zamilujete! Na rozdíl od brýlí se nikdy nemusíte potýkat s nečistotami, v dešti vás nebude trápit zamlžování a rosení. Navíc nemusíte riskovat, že vám v drsném terénu upadnou na zem a už se nebudete muset rozhodovat, jestli si vezmete dioptrické, nebo sluneční (případně cyklistické) brýle.

Tenis, squash a badminton

Zkuste si představit, o kolik se zlepší vaše herní jistota a pohyb po kurtu, vyměníte-li své brýle za kontaktní čočky. Podání? Smeč z vysokého lobu? Rybička na síti? S čočkami budete konečně moci hrát všechny údery zcela naplno a nekompromisně bez obav, že vám brýle při prudkém pohybu někam uletí. Navíc vám čočky dodají skvělý rozhled a periferní vidění bez sebemenšího omezení zorného pole.

Adrenalinové sporty

Užili byste si s brýlemi lezení ve skalách nebo na indoorové stěně beze strachu, že vám každou chvíli upadnou? A co rafting na divoké vodě nebo jízdu na koni, při kterých máte obě ruce neustále v permanenci? Ať už budete svírat pádlo uprostřed rozbouřených peřejí, vést koně krajinou, nebo viset za konečky prstů pod skalním převisem, s kontaktními čočkami se rozhodně nebudete muset zabývat rovnáním brýlí na nose.

Skateboarding a jiné freestyle sporty

Sporty tohoto typu vyžadují maximální obratnost, soustředění a koordinaci pohybů. Velice často při nich také používáte různé skoky, triky a otočky, které byste s brýlemi jen těžko riskovali.

Lyžování a snowboarding

I kdybyste se vypravili na lyže či na snowboard jen jednou za sezónu, kontaktní čočky vám pobyt na sjezdovce výrazně zjednoduší a zpříjemní.

S čočkami totiž můžete nosit jakékoliv lyžařské či snowboardové brýle, helmy nebo sluneční brýle, což může být s dioptrickými brýlemi značný problém. Zároveň se nemusíte obávat, že vám brýle upadnou, ztratí se vám ve sněhové závěji, nebo se při pádu rozbijí.

Kontaktní čočky jsou zdravotnický prostředek a vyžadují odbornou aplikaci. Zkušební čočky vám rádi poskytneme v naší oční optice na základě očního vyšetření s aplikací.

CHCI SE OBJEDNAT NA APLIKACI KONTAKTNÍCH ČOČEK

Vyplňte níže uvedený formulář a my Vás budeme kontaktovat.
Také nás můžete kontaktovat telefonicky na tel. +420 727 863 983.