Měření zraku

SVĚŘTE SVŮJ ZRAK DO RUKOU ODBORNÍKA

Jaké výhody má vyšetření u optometristy?

Nespornou výhodou je čas, který vám může věnovat. Samotné vyšetření zraku trvá přibližně 20 až 30 minut.
Měření zraku nabízíme našim zákazníkům zdarma! Pokud našim zákazníkem nejste, obvykle za měření zaplatíte 200 až 500 Kč. Vyšetření u optometristy zatím není hrazeno zdravotní pojišťovnou.
Optometrista se Vás zeptá na Vaše předchozí potíže se zrakem, na Váš zdravotní stav, povolání a koníčky, aby si udělal představu o tom, jak a kde budete brýle používat.
Také si změří Vaše dosavadní brýle a ověří si, jak s nimi vidíte. Změří zrak na automatickém refraktometru, který však poskytuje pouze orientační údaje o refrakčním stavu oka a není možné podle něj zhotovit brýle. Tato část není nezbytná, ale značně usnadňuje a urychluje kompletní vyšetření.
Poté optometrista přistoupí k samotnému zjišťování dioptrií – sklíčkování. Tato část zatím není nahraditelná žádným přístrojem, protože zrak každého člověka je zcela subjektivní záležitostí.
Nakonec by Vám měl optometrista vysvětlit, k jakému závěru dospěl. Objasní Vám, jakou refrakční vadu máte, jaká dioptrická pomůcka pro Vás bude nejvhodnější, jaký typ brýlových skel je pro Vás vhodný s ohledem na Vaši profesi nebo zájmy. Samozřejmě Vám také pomůže vybrat vhodné dioptrické brýle.

Optometrista je kompetentní také aplikovat kontaktní čočky. Doporučí vhodný typ, naučí Vás s nimi zacházet a pečovat o ně, zkontroluje stav Vašeho oka atd.

S očním onemocněním však za optometristou nechoďte, nepřísluší mu stanovovat diagnózy nebo léčit oči. Proto tyto případy je tady výhradně oční lékař. Optometrista také nevyšetřuje děti do 15 let.

Optometristu v dnešní době můžete najít ve všech optikách s NESTÁTNÍM ZDRAVOTNICKÝM ZAŘÍZENÍM po splnění jistých kritérií určených  k vykonávání této profese.

V naší oční optice Vám nabízíme měření zraku pomocí nejmodernější techniky. Po celý čas, který u nás strávíte, se Vám bude věnovat odborně vzdělaný kolektiv očních optiků – optometristů.  Měření zraku je složitá procedura, při které je důležité zjistit a změřit nejen dioptrickou hodnotu Vaší korekce, ale hlavně zajistit pohodlí a pohodu při vidění.

Kdo je optometrista?

Optometrista je nelékařský zdravotní pracovník, který se specializuje na vyšetření zraku a aplikaci kontaktních čoček. Doporučí Vám vhodnou korekční pomůcku vzhledem ke stavu Vašeho zraku. Je vlastně mezistupněm mezi očním optikem, který doporučuje a zhotovuje optické pomůcky podle předpisu, a očním lékařem, který měří zrak, předepisuje brýle a léčí onemocnění očí.


Optometrista má obvykle bakalářský nebo magisterský titul, který získal studiem oboru Optika a optometrie na lékařské či přírodovědecké fakultě. Dříve se optometristy stávali také oční optici s praxí po absolvování tzv. doškolovacího kurzu. Protože se toto studium soustřeďuje výhradně na zrak, mají tito specialisté velmi široký přehled o metodách korekce refrakčních vad. Optometrista může pracovat zcela samostatně, pokud splnil podmínky zákona a získal registraci MZČR. Je povinen se i nadále vzdělávat, aby mu byla registrace prodloužena na další období.

CHCI SE OBJEDNAT NA MĚŘENÍ ZRAKU

Vyplňte níže uvedený formulář a my Vás budeme kontaktovat.
Také nás můžete kontaktovat telefonicky na tel. +420 727 863 983.