Brýlová skla (speciální skla)

Obruby tvoří celek s brýlovými skly, proto je důležité si předem rozmyslet, jaká skla se do brýlí vlastně hodí. Brýlová skla jako taková můžeme rozdělit do několika skupin dle materiálů:

  • Organická - plastová
  • Minerální - skleněná
  • Trivex (velmi pružný a nerozbitný materiál vhodný do sportovních či vrtaných obrub)
  • Polykarbonát

Organická brýlová skla, neboli plastová, jsou oproti minerálním - skleněným brýlovým sklům - lehčí až o 40% a odolnější proti rozbití, proto se i v dnešní době používají nejčastěji.

Na plastovou čočku se nanášejí různé ochranné vrstvy od tvrzení až po antireflexní povrchové úpravy, které můžeme opatřit hydrofóbní, superhydrofóbní, či oleofóbní ochranno vrstvou, a tím zajistíme jejich delší životnost. Čím kvalitnější povrchovou úpravu zvolíme, tím jsou brýlová skla odolnější proti poškrábání, prachu, nečistotám, či dokonce proti zamlžení. Vše záleží na výběru kvality povrchových úprav.

Brýlová plastová skla si můžeme vybrat buďto čirá nebo samozabarvovací, kde lze dokonce zvolit technologii, která se zabarví i za sklem v automobilu.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY BRÝLOVÝCH ČOČEK​
Proč jsou povrchové úpravy tak důležité

Doporučujeme nepodceňovat výběr kvalitní povrchové úpravy. Povrchová úprava dělá běžnou brýlovou čočku lepší. Během používání brýlí působí na brýle spousta negativních vlivů, které snižují kvalitu vidění a komfort. Výběrem vhodné povrchové úpravy si ušetříte spoustu času, námahy a vyvarujete se nepříjemným situacím. Dnes jsou kladeny vysoké nároky na pozornost, soustředění a pracovní nasazení. Abyste mohli všechny tyto nároky zvládat, je potřeba, aby pomůcky, se kterými denně pracujete, sloužily Vám a ne Vy jim. Toto platí i u brýlí. Pokud chcete, aby Vás brýle co nejméně obtěžovaly a sloužily Vám, je potřeba vhodně zvolit nejen obroučku, ale také brýlové čočky a jejich dodatečné úpravy.

KVALITNÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA VÁM POMÁHÁ KAŽDÝ DENK​
​Vlivy zhoršující kvalitu vidění a komfort vidění​​​